Tygodniowe menu

Innowacje

Historia placówki

UWAGA – TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU

Rozpoczęły się prace nad termomodernizacją budynku placówki. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie zasad BHP.

DYŻUR PRZEDSZKOLI w czasie wakacji letnich w 2018 r.

DYŻUR w czasie wakacji letnich w 2018 r. będą pełnić następujące przedszkola:
LIPIEC:
Przedszkole nr 6 ( Kleszczów), Przedszkole nr 8 ( Rogoźna), Przedszkole nr 12 ( Baranowice),  Przedszkole nr 19 ( os. Powstańców Śląskich), Przedszkole nr 22  ( os. Korfantego), Przedszkole nr 23 ( os. Pawlikowskiego)

SIERPIEŃ:
Przedszkole nr 4 ( Kleszczówka),  Przedszkole nr 5 ( os. 700 – lecia), Przedszkole nr 9 ( Rowień),
Przedszkole nr 13 ( os. Ks. Władysława),  Przedszkole nr 16 (os. Sikorskiego), Przedszkole nr 17 ( Rój).

UWAGA:
Szczegółowe informacje dotyczące terminów zapisów, zostaną podane w późniejszym czasie. W razie jakichkolwiek zmian będziemy Państwa informować.

Spotkanie z Mikołajem

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które nie uczęszczają do naszego przedszkola na Spotkanie z Mikołajem, które odbędzie się 6 grudnia o godzinie 9:00 w sali grupy „B”. Zapisy w sekretariacie placówki ( tel. 32 435 36 77 wew. 14) lub u wychowawców grup. Prosimy o dostarczenie paczki podpisanej imieniem i nazwiskiem.

bezpieczna woda

Wojewódzki Konkurs „Nudna Matematyka”

8. i 14. listopada w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbyły się półfinały Wojewódzkiego Konkursu „Nudna Matematyka”. Do półfinału przystąpili: Kaja Tomecka z kl. IV b oraz Rafał Bienioszek z kl. V. Rafał został finalistą konkursu! Gratulujemy!

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie

Szkoły Podstawowej nr 5 w Żorach,

serdecznie zapraszają na uroczystą akademię

z okazji Dnia Górnika, która odbędzie się

4 grudnia 2017 r., o godzinie 10.00

w sali gimnastycznej ZSP nr 5 w Żorach.

Bal Karnawałowy

Drodzy Rodzice,

Rada Rodziców ZSP nr 5 w Żorach zaprasza na Bal Karnawałowy, który odbędzie się 13.01.2018 r. (początek godz. 19.00) w OSP w Warszowicach, przy akompaniamencie zespołu muzycznego OKEY. Cena biletu dla pary wynosi 170 zł, (w tym ciepłe dania, kawa, ciasto, zimna płyta, napoje bezalkoholowe). Zapisy, bilety oraz wszelkie informacje są dostępne pod numerami telefonu:
Barbara Winkler: 607 441 416
Marlena Włodarska: 600 298 561

Bezpieczeństwo Dzieci w Internecie

Bezpłatne porady i konsultacje dla Rodziców Uczniów ZSP nr 5 w Żorach. Dowiedz się w jaki sposób Twoje dziecko może bezpiecznie korzystać z urządzeń, aplikacji i usług. Szczegóły: https://mkomputer.pl/dzieci

"Zima – trudny czas dla zwierząt".

20.10.2017 r. uczniowie klasy III b uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych przygotowanych przez panią leśnik – Karolinę Palarczyk z Nadleśnictwa w Bielsku – Białej oraz pana myśliwego – Arkadiusza Waleczka. Lekcja rozpoczęła się od ciekawej prezentacji na temat lasu i jego mieszkańców. Dzieci dowiedziały się ,w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy zajęć dostali linijki oraz medale w kształcie zwierząt. Serdecznie dziękujemy za piękne upominki. Była to bardzo pouczająca lekcja i ciekawe spotkanie z równie ciekawymi osobami.

Uczniowie klasy III b z wychowawczynią

zajęcia otwarte w grupie E

Kotki wraz z nauczycielkami zapraszają Rodziców na zajęcia otwarte, które odbędą się 10.11.2017 r. o godz. 9.30 w sali przedszkolnej.

zajęcia otwarte w grupie D

Krasnoludki wraz z nauczycielkami zapraszają Rodziców na zajęcia otwarte, które odbędą się 10.11.2017 r. o godz. 9.15 w sali przedszkolnej.