Aktualności rok szkolny 2019/2020

Spotkania z rodzicami

Spotkania z rodzicami przed rozpoczęciem roku szkolnego 2019 / 2020:

• klasy pierwsze (A i B) – spotkanie odbędzie się w środę 28. sierpnia 2019 r. o godz. 16.30;

• klasy trzecie (A i B) – spotkanie odbędzie się w środę 28. sierpnia 2019 r. o godz. 17.30.

Miejsce spotkania – stołówka szkolna.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego – 2. września 2019 r.:

• godz. 09.00 – 10.30: rozpoczęcie roku szkolnego klas I – III,

• godz. 11.30 – 13.00: rozpoczęcie roku szkolnego klas V – VIII.

Uczniowie klas I przychodzą z rogami obfitości. Uroczyste pasowanie klas I odbędzie się w Dniu Edukacji Narodowej (14.10.2019).

Komunikat parafialny: Msza św. – 2. września 2019 r. o godz. 10.30.

Świetlica

2. września 2019 r. świetlica szkolna działa od godz. 6.30 do 16.30. Uczniowie przyjmowani są zgodnie z deklaracjami, a w sytuacjach losowych po konsultacjach z wychowawcami świetlicy.

Stołówka

Stołówka szkolna – 2. września 2019 r. stołówka szkolna nieczynna. W następnych dniach wydawanie obiadów na podstawie umów oraz deklaracji zgłoszonych najpóźniej do godz. 8.30.

Wyprawka dla ucznia klasy I

• zeszyty 16 kartkowe w trzy linie,
  • zeszyty 16 kartkowe w kratkę,
  • zeszyt informacyjny 16 kartkowy w kratkę – od pierwszego dnia nauki, podpisany,
  • blok techniczny A4,
  • kolorowy blok techniczny A4,
  • zeszyt papierów kolorowych,
  • kredki świecowe,
  • plastelina,
  • farby plakatowe 12 kolorów,
  • pędzelki 3 grubości (nr 12, 16, 20),
  • kubeczek na wodę,
  • klej w sztyfcie,
  • klej Magic,
  • podkładka do malowania (A3),
  • teczka z gumką (na prace plastyczne),
  • papier ksero (biały),
  • pastele suche,
  • bibuła.
  • W piórniku:
  • miękki ołówek – 2 sztuki,
  • kredki ołówkowe,
  • flamastry,
  • gumka,
  • linijka,
  • temperówka,
  • nożyczki metalowe (zaokrąglone).

Strój gimnastyczny: biała koszulka i granatowe spodenki lub getry – wszystko w podpisanym woreczku.

Obuwie zmienne z gumową podeszwą, która nie rysuje podłogi, w podpisanym worku.

Wszystkie przybory muszą być podpisane.

Kontakt

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów lub pytań prosimy o kontakt z sekretariatem ZSP nr 5 w Żorach (32) 4353677 wew. 14.

Spotkania z rodzicami

Spotkanie z rodzicami przed rozpoczęciem roku szkolnego 2019 / 2020 – grupy przedszkolne (wszystkie grupy: A-E) – odbędzie się w czwartek 29.sierpnia 2019 r. o godz. 16.30;

Spotkania mają charakter organizacyjny (spotkanie ogólne, spotkanie z wychowawcą, ustalenia związane z początkiem roku). Miejsce spotkania ogólnego – sala gimnastyczna.

Zajęcia adaptacyjne

Dnia 30. sierpnia 2019 r. (piątek) od godz. 9.30 odbędą się zajęcia adaptacyjne dla chętnych, nowoprzyjętych przedszkolaków (również z grup starszych) wraz z rodzicami. Zajęcia w przedszkolu będą trwały około 1 h, następnie dzieci mogą udać się z innymi przedszkolakami na plac zabaw.

Rozpoczęcie roku szkolnego – 2. września 2019 r.:

• przedszkolaki przychodzą do przedszkola zgodnie z deklaracjami rodziców ( podstawa programowa realizowana jest w godzinach: 7.30 – 12.30);

W co wyposażyć przedszkolaka

Przedszkolakowi należy przygotować:

• pasta do zębów i szczoteczka do zębów,
  • obuwie zmienne na gumowej podeszwie, łatwe do założenia,
  • ubrania na zmianę (para spodni, skarpetek, majteczek, rajstop, koszulka i bluza),
  • peleryna, kalosze,
  • chusteczki higieniczne wyciągane z pudełka,
  • dzieci 6 – letnie: strój gimnastyczny – biała koszulka i granatowe spodenki lub getry w podpisanym worku.

Wszystkie przybory muszą być podpisane.

Kontakt