Informacje ogólne

INFORMACJA NA TEMAT DYŻURÓW WAKACYJNYCH W PRZEDSZKOLACH W LIPCU I SIERPNIU 2020 ROKU

Jeżeli będzie możliwy powrót dzieci do przedszkoli w lipcu i sierpniu 2020 roku Przedszkole nr 12 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 5 Żorach pełnić będzie dyżur dla swoich wychowanków zgodnie z obowiązującymi w tym czasie przepisami, pod warunkiem że do przedszkola zostanie zgłoszonych przynajmniej 25 dzieci.

W związku z zagrożeniem koronawirusem zapisy internetowe przyjmowane będą jedynie na adres mailowy placówki: sekretariat@zsp5zory.pl w terminie 01 – 10.06.2020 r.  ( wzór zgłoszenia do pobrania poniżej).

ZSP nr 5 w Żorach po otrzymaniu elektronicznego zgłoszenia dziecka na dyżur wyśle potwierdzenie otrzymania wiadomości. W przypadku braku takiego potwierdzenia prosimy o kontakt  telefoniczny z sekretariatem ZSP nr 5 w Żorach (32) 4353677 wew. 14.

Ponieważ część pracowników przedszkola będzie przebywać na urlopie, to zajęcia odbywać się będą w grupach mieszanych, pod kierunkiem nauczycieli naszego przedszkola, ale niekoniecznie prowadzących daną  grupę w czasie roku szkolnego.

Prosimy rodziców o przemyślaną deklarację pobytu dziecka w przedszkolu na dyżurze, gdyż niezgłoszenie się dziecka w określonym czasie w przedszkolu i nieusprawiedliwienie nieobecności będzie skutkować skreśleniem z listy.

zgłoszenie dyżur 2020

zgłoszenie dyżur 2020


KOMUNIKAT PORADNI PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNEJ W ŻORACH

Szanowni Państwo,

w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa,  za zgodą organu prowadzącego oraz na podstawie § 18 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach informujemy,  że w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w   Żorach zawieszone zostaje prowadzenie zajęć terapeutyczno- diagnostycznych z dziećmi   i rodzicami  w terminie od 16 marca do 14 kwietnia 2020 r.

Poradnia będzie udzielać wsparcia dla dzieci, młodzieży i rodziców w dotychczasowych godzinach, a pracownicy będą świadczyć usługi konsultacyjne w formie telefonicznej. W razie zgłoszenia sytuacji kryzysowej dziecka psycholodzy i pedagodzy będą realizowali przyjęcia indywidualne.

Kontakt:

tel.   605 362 183

tel.   605 340 659

tel.   32 43 45 329

Rodzicu! Jeśli niepokoi Cię obecna sytuacja i nie wiesz jak rozmawiać o niej z Twoim dzieckiem, udzielamy również wsparcia poprzez wiadomości na profilu Facebook Poradni.

Zachęcamy Państwa do kontaktu ze specjalistami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żorach drogą elektroniczną:

psycholog Sabina Goczoł: s.goczol@pppzory.pl

logopeda Grażyna Tlołka: g.tlolka@pppzory.pl

pedagog Jagoda Lewandowska: j.lewandowska@pppzory.pl

logopeda Bożena Polaszek: b.polaszek@pppzory.pl

psycholog Katarzyna Liszka- Holeczek: k.holeczek@pppzory.pl 

pedagog Joanna Lindner: j.lindner@pppzory.pl

doradca zawodowy Agata Kurzawa: a.kurzawa@pppzory.pl

psycholog Paulina Piwowar-Sajdyk: p.sajdyk@pppzory.pl

pedagog Katarzyna Pawlukiewicz k.pawlukiewicz@pppzory.pl

pedagog Małgorzata Gierałtowska m.gieraltowska@pppzory.pl

psycholog Joanna Brachmańska – Mieszczak j.mieszczak@pppzory.pl

logopeda Katarzyna Planicka-Sroga k.sroga@pppzory.pl


Darmowa książka elektroniczna o koronawirusie dla dzieci ” Masz tę moc”

Książka jest dla dzieci i dla tych, którzy potrzebują wytłumaczyć najmłodszym w sposób jasny, zrozumiały i przede wszystkim spokojny czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec. Książeczka została pobrana z strony internetowej Wydawnictwa Olesiejuk. Zapraszam do lektury!

Kliknij tutaj: koronawirus


Dyżury specjalistów od 25.03.2020 r. 

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna dla Przedszkolaków, Uczniów i ich Rodziców

Pomoc psychologiczno-pedagogiczną można uzyskać przez kontakt ze specjalistami ZSP-5 Żory. Prosimy kontaktować się poprzez wiadomości na e-dzienniku lub przesyłane na służbowe adresy e-mailowe. Wykaz specjalistów, ich dyżury oraz dane kontaktowe:

Imię i nazwisko

stanowisko

dyżur

godziny

kontakt

p. Małgorzata Szypuła psycholog piątek

11.00-12.00

malgorzata.szypula@zsp5zory.pl
p. Natalia Kościelniak pedagog wtorek

12.30-13.30

natalia.plonka@zsp5zory.pl
czwartek

10.30-11.30

p. Patrycja Główczyńska logopeda poniedziałek

11.00-12.00

patrycja.glowczynska@zsp5zory.pl
p. Katarzyna

Planicka – Sroga

surdologopeda poniedziałek

15.00-16.00

katarzyna.planicka@zsp5zory.pl

porady i konsultacje możliwe od 06.04.2020r.

p. Mirela Koralewska logopeda środa

10.00-11.00

mirela.koralewska@zsp5zory.pl
p. Marcelina Przesdzink oligofrenopedagog poniedziałek

12.00-12.30

marcelina.przesdzink@zsp5zory.pl

W czasie pełnienia dyżurów specjaliści będą się starali systematycznie odpowiadać na pojawiające się pytania, wątpliwości, udzielać wskazówek i wsparcia. Prosimy jednak o wyrozumiałość w sytuacjach, gdy serwery będą przeciążone. Wówczas wiadomości będą docierały z opóźnieniem.


ORGANIZACJA PRACY ZSP NR 5 OD 25.03.2020 r.

Edukacja przedszkolna

Drodzy Rodzice,

zawieszenie działalności placówek wychowania przedszkolnego i szkół jest trudnym wyzwaniem nie tylko dla nauczycieli i rodziców, ale także dla dzieci. Prosimy cierpliwie wyjaśniać dzieciom, dlaczego nie mogą iść do „swojego” przedszkola, dlaczego nie mogą spotykać się z koleżankami i kolegami z przedszkola i szkoły, dlaczego nie mogą się bawić ulubionymi zabawkami przedszkolnymi. Nie ma przy tym potrzeby wywoływania u dzieci negatywnych odczuć: strachu, paniki i poczucia niebezpieczeństwa. Podstawową zasadą powinno być unikanie kontaktów z innymi osobami oraz stosowanie się do zasad utrzymywania czystości i higieny. Obecna sytuacja stwarza możliwości wdrożenia dziecka do dokładnego mycia rąk, zasłaniania ust przy kichaniu i kaszlu.

Wykorzystajcie Państwo czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, na większe usamodzielnienie swojego dziecka – oczekujcie od niego większej pomocy przy codziennych czynnościach w domu, np. podczas przygotowywania posiłków, sprzątania, wykonywania (w swoim tempie) czynności związanych z ubieraniem się, przygotowaniem do snu, w których bardzo często, z powodu pośpiechu, dzieci są wyręczane. Wykorzystajcie pobyt dziecka w domu na rozmowy z nim na różnorodne tematy. W ten sposób będziecie wzbogacać słownictwo swojego dziecka. Znajdźcie czas na czytanie dzieciom i z dziećmi. Korzystajcie z edukacyjnych programów telewizyjnych, zaproponujcie dziecku gry planszowe czy zabawy i gry zręcznościowe.

Podstawową formą działalności dziecka w wieku przedszkolnym jest zabawa i właśnie poprzez zabawę dzieci nabywają nowe wiadomości i umiejętności. Każdy tydzień w przedszkolu ma swój temat kompleksowy. Dlatego przesyłane do Was informacje będą zawierały opisy zabaw edukacyjnych na jeden tydzień. Prosimy pamiętać, że czas, w którym dziecko potrafi skupić uwagę, zależy od jego wieku. Dlatego zajęcia i zabawy dla 3,4-latków mogą trwać do 15-20 minut, dla dzieci starszych (5,6-latków) do 30 minut. W tym czasie można realizować zadania z różnych obszarów rozwojowych, tj.: zabawy ruchowe, muzyczne, badawcze, matematyczne, rozwijające logiczne myślenie, mowę.

Kontaktujemy się z Wami za pośrednictwem Librusa i maili służbowych. Przekazywanie informacji odbywa się dwutorowo. Nauczyciele wysyłają tygodniowe plany zajęć poprzez Librusa (w poniedziałek do 8.50), rodzice wysyłają zdjęcia prac dzieci poprzez maila służbowego. Możliwy jest również kontakt telefoniczny za pośrednictwem telefonu ZSP nr 5.

Konsultacje z nauczycielami – wychowawcami będą odbywać się 2 razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki w godzinach od 9.00 do 12.00. Natomiast konsultacje dla wszystkich rodziców będą od poniedziałku do piątku od 8.00 do 13.00. W razie pytań i wątpliwości, służymy pomocą.

Drodzy Rodzice, będziemy Wam przesyłać linki zawierające piosenki, zabawy ruchowe, a także linki do stron poświęconych rozwijaniu sprawności manualnej – kolorowanki, itp. Prosimy o zbieranie kart pracy dzieci do jednej teczki.

Oto niektóre z nich.

CIEKAWE LINKI

Oswajanie z problemem pandemii korona wirusa:

 1. Gra planszowa do druku – pomaga oswoić strach związany z pandemią

https://panimonia.pl/2020/03/16/pandemia-w-co-sie-bawic-w-domu/

 1. O wirusie, który nosił koronę – opowiadanie o koronawirusie dla dzieci

https://www.dzieckiembadz.pl/2020/03/o-wirusie-ktory-nosi-korone-opowiadanie.html

 1. Jestem Bohaterem – zostaję w domu – wyzwanie dla dzieci

https://www.dzieckiembadz.pl/2020/03/jestem-bohaterem-zostaje-w-domu.html

 1. Wirusobajka

https://www.youtube.com/watch?v=rAp9lkiAT18

Inne:

5. Serwis z bogatym ze zbiorem darmowych kolorowanek, które można wydrukować.

Zawiera  zabawy, legendy, wierszyki, komiksy dla dzieci i informacje o różnych gatunkach misiów.

http://www.misie.com.pl/nasza-stara-strona/start/start.php

6. Strona programu wspomagającego naukę dzieci z zakresu podstawowych zagadnień matematycznych takich jak liczenie, dodawanie, odejmowanie, porównywanie liczb, mnożenie oraz dzielenie. Program jest bezpłatny.

http://matematykadladzieci.pl

7. Zabawy dla dzieci w wieku 2-6 lat. To pociąg do edukacji od najmłodszych lat.

https://ciufcia.pl/

8. Serwis zawierający gry dla dzieci, darmowe zabawy edukacyjne dla przedszkolaków i uczniów, kolorowanki do druku, labirynty, szlaczki, teksty piosenek, zagadki, maski, laurki oraz inne materiały, które pomogą zorganizować zajęcia w przedszkolu, szkole czy domu.

https://www.domowyprzedszkolak.pl/

9. Serwis będący interaktywną, baśniową krainą, po której mali goście mogą beztrosko „chodzić”  i odkrywać przeróżne miejsca łącząc zabawę z nauką. Każda zabawa kryje w sobie edukację. Można się tu wiele nauczyć, między innymi: liczyć, czytać, pisać, określać nazwy miesięcy czy godziny na zegarze. Dzieci poznają tu nuty, numery alarmowe, czy pierwsze słowa w języku angielskim. Zachęca do czytania książek, rysowania na kartce, śpiewania. Przekonuje, że warto myć zęby, a mycie głowy wcale nie jest takie straszne.

https://www.lulek.tv/

10. Serwis dla przedszkolaków i rodziców. Na stronie dzieci znajdą mnóstwo edukacyjnych, bezpiecznych gier i zabaw z różnych dziedzin życia. Przedstawione gry prezentują wysoki walor edukacyjny i opierają się na zasadzie EDUTAINMENT – czyli uczą poprzez zabawę, dziecko miło spędza czas bawiąc się i jednocześnie zdobywa wiedzę. Kiddoland został podzielony na 6 kategorii: gry edukacyjne wprowadzające w świat literek; gry i zabawy matematyczne; nauka, m.in. kolorów, kształtów, położenia, przeciwności; gry przekazujące informacje z otaczającego świata, jak np. anatomia człowieka, nauka znaków drogowych; gry kreatywne, konstrukcyjne, puzzle; zabawy ćwiczące pamięć, cierpliwość oraz spostrzegawczość.

https://kiddoland.pl/

11. To część serwisu YUMMY przeznaczona dla najmłodszej kategorii wiekowej dzieci. Zawarte w niej gry i zabawy dla dzieci podzielone zostały na dwie części (docelowo trzy), różniące się stopniem zaawansowania językowego. Każdy z poziomów dostępny jest w języku polskim, angielskim, niemieckim oraz francuskim. Gry dla dzieci pogrupowane zostały ze względu na ich temat bądź funkcjonalność na: gry matematyczne, gry poznawcze, gry muzyczne, gry twórcze, łączenie w pary, kuchnia, puzzle, ubieranki oraz kolorowanki.

http://www.yummy.pl/children/pl/menu/pl

12. Serwis zawierający gry edukacyjne z podziałem na dzieci najmłodsze, starsze i całkiem duże, a zachęcające do nauki poprzez zabawę. Dla najmłodszych przygotowano: naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, naukę literek oraz trening umysłu.

http://pisupisu.pl/

13. Edukacyjny kanał telewizyjny

https://vod.tvp.pl/category/dla-dzieci

Prosimy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie o pomoc w realizacji podstawy programowej poprzez realizację wybranych tematów z naszych propozycji.


MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Informujemy, że nauczyciele przedszkola przesłali materiały edukacyjne do realizacji poprzez Librusa. Prosimy o zapoznanie się z treścią  wiadomości. 


PRZEDSZKOLE ZAMKNIĘTE – DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej informuję, że w dniach 12 – 13 marca 2020 r. (czwartek – piątek) do przedszkola mogą zgłaszać dzieci Rodzice, którzy nie mają możliwości zapewnienia im opieki w tych dniach.

Od 16 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. przedszkole będzie zamknięte. Są to działania profilaktyczne.

Inne informacje z MEN będą przekazywane na bieżąco.


Zabawki 

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, od 5. marca 2020 roku do odwołania, obowiązuje zakaz przynoszenia zabawek przez dzieci przedszkolne. 


Drodzy rodzice dzieci przedszkolnych!

Od 2 marca 2020 r. rozpoczynamy elektroniczne rejestrowanie pobytu dziecka w przedszkolu.

Jednocześnie przypominamy, że w marcuoprócz elektronicznego rejestrowania pobytu dziecka,

rodzice wpisują również godziny przyprowadzenia i odbioru dziecka w rejestrze papierowym.

UWAGA!!!

Jeżeli rodzic nie odbije karty rano, opłata naliczana jest od 6.30,

jeżeli nie odbije po południu, to do 16.30.

EWENTUALNE PROBLEMY NALEŻY ZGŁASZAĆ  P. INTENDENT I  P. REFERENT DS. PŁAC
( 32 4353677 wew. 13)


ZAPISY NA DYŻUR WAKACYJNY 2020

Dyżur w czasie wakacji letnich w 2020 r. będą pełnić wyznaczone przedszkola. Zapisy odbywać się będą od 4 maja 2020 r. bezpośrednio w dyżurującym przedszkolu. Zapisów w Przedszkolu nr 12 w ZSP nr 5 w Żorach należy dokonać osobiście w sekretariacie placówki. Jednocześnie informujemy, że liczba miejsc na dyżur jest ograniczona.

Każdy Rodzic/Opiekun dokonuje zapisu swojego dziecka na dyżur w sekretariacie placówki, co potwierdza własnoręcznym podpisem.

PRZEDSZKOLA PEŁNIĄCE DYŻURY NA TERENIE MIASTA ŻORY W OKRESIE

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020 ROKU

Termin

Przedszkole

01.07.2020 – 17.07.2020 r.

Przedszkole nr 8 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8,

ul. Wysoka 13, Rogoźna,

nr tel. 32 4358464

Przedszkole nr 19 Juliana Tuwima,

os. Powstańców Śląskich 24 a,

nr tel. 32 43 42 400

06.07.2020 – 24.07.2020 r.

Przedszkole nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5,

ul. Strażacka 6,

nr tel. 32 43 53 677,

Przedszkole nr 22 Jana Brzechwy,

os. Korfantego,

nr tel. 32 43 43 237

20.07.2020 – 07.08.2020 r.

Przedszkole nr 23 Lucyny Krzemienieckiej,

os. Pawlikowskiego 41,

nr tel. 32 43 43 990

27.07.2020 – 14.08.2020 r.

Przedszkole nr 4 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1,

ul. Słoneczna 2,

nr tel. 32 43 42 302

Przedszkole nr 5,

os. 700-lecia Żor 18,

nr tel. 32 43 42 363

Przedszkole nr 17 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 11

ul. Wodzisławska 201,

nr tel. 32 43 58 455

03.08.2020 – 21.08.2020 r.

Przedszkole nr 16 Czesława Janczarskiego

os. Sikorskiego,

nr tel. 32 43 53 109

10.08.2020 – 31.08.2020 r.

Przedszkole nr 9 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9

ul. Rybnicka 226,

nr tel. 32 43 43 773,

Przedszkole nr 13 H. Ch. Andersena

os. Ks. Władysława,

nr tel. 32 43 42 635

WAŻNE!

Zapisy na dyżur wakacyjny – do zapełnienia miejsc.


NABÓR DO PRZEDSZKOLI NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Nabór dzieci na wolne miejsca w żorskich przedszkolach odbywać się będzie w formie elektronicznej w dniach

od 2 marca (od godz. 8:00) do 16 marca 2020 r. ( do godz.15:00).

Rodzice, którzy chcą po raz pierwszy zapisać swoje dziecko do publicznego przedszkola w Żorach lub zmienić przedszkole swojemu dziecku, pobierają wniosek ze strony: 

www.zory.przedszkola.vnabor.pl
(aktywna od 2 marca 2020 r.)

Informujemy, że na stronie www.zory.przedszkola.vnabor.pl znajdują się również, szczegółowe informacje, poradniki, dane adresowe wraz z ofertą przedszkoli, ważne terminy, a także kryteria obowiązujące przy przyjmowaniu dzieci do przedszkoli.

Publikacja listy dzieci zakwalifikowanych: 01.04.2020 r. godz. 8:00

Potwierdzanie woli uczęszczania dziecka do przedszkola: 01.04.2020 r. godz. 8:00 do  07.04.2020r. godz.15:00 poprzez wypełnienie stosownej deklaracji podpisanej przez rodziców/prawnych opiekunów i złożenie w sekretariacie placówki.

Publikacja listy kandydatów przyjętych: 10.04.2020 r. godz. 8:00

WAŻNE !
Nie ma znaczenia kolejność zgłoszeń. Istotne jest natomiast terminowe i prawidłowe wypełnienie wniosku na stronie internetowej oraz dostarczenie go w wersji papierowej do przedszkola pierwszego wyboru wraz z potrzebnymi załącznikami.

Zasady rekrutacji do samorządowych przedszkoli na rok szkolny 2020/2021, dla których organem prowadzącym jest Miasto Żory

Zasady rekrutacji do samorzadowych przedszkoli na rok szkolny 2020-2021

Zarządzenie Prezydenta Miasta Żory w sprawie ustalenia na rok szkolny 2020/2021 terminów przeprowadzania elektronicznego postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów dotyczących naboru do publicznych przedszkoli oraz klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Żory 


NABÓR DO PRZEDSZKOLI NA ROK SZKOLNY 2020/2021 – KONTYNUACJA

Rodzice dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2019/2020 do przedszkola zobowiązani są do złożenia w placówce deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego lub deklaracji o rezygnacji z kontynuowania wychowania przedszkolnego w przedszkolu prowadzonym przez Miasto Żory

Termin składania wyżej wymienionych deklaracji:

od 17 lutego 2020 r. godz. 800 do 21 lutego 2020 r. godz. 1500.

W przypadku niedostarczenia w terminie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego rodzic dziecka będzie musiał wziąć udział w ogólnej rekrutacji na wolne miejsca w przedszkolu w dniach od 02. do 16. marca 2020 r.

Wypełnione „Deklaracje…” należy złożyć w wyznaczonym terminie w sekretariacie placówki.

WAŻNE!

Godziny pobytu dziecka wykazane w zgłoszeniu – DEKLARACJA (załącznik poniżej) są podstawą do zawarcia umowy.

Deklaracja_kontynuacji_i_rezygnacji


17.02.2020 r. obchodzimy w naszym przedszkolu Dzień skarpetek nie do pary.

Kolorowe skarpetki nie do pary pełnią rolę symbolu. Oznaczają różnorodność, odmienność, społeczne niedopasowanie, czyli wszystko to, co towarzyszy ludziom z Zespołem Downa. W świecie ten dzień obchodzi się 21 marca.

Zakładając kolorowe skarpetki nie do pary, możemy okazać osobom z ZD swoje wsparcie, zrozumienie i akceptację. Możemy dodać im wiary w swoje siły. Zachęcić do „wyjścia z domu”. Do korzystania na miarę swoich potrzeb i możliwości z przestrzeni publicznej jako pełnoprawnych obywateli. Bez obaw, że zostaną wyśmiani, zlekceważeni, odesłani do kąta. Tego chcemy nauczyć naszych wychowanków obchodząc to święto.

28.02.2020r. w naszym przedszkolu odbędzie się spotkanie z funkcjonariuszami policji. Tematem spotkania będzie: „Bezpieczeństwo w domu i na drodze”.


Zebranie rodziców dzieci przedszkolnych

W dniu 10. lutego o godz. 16.30 odbędzie się zebranie rodziców dzieci przedszkolnych.

 Plan zebrania:

 • 16.30 – 16.40 – spotkanie z pielęgniarką szkolną,
 • 16.40 – 17.00 – „Wspomaganie twórczej aktywności dziecka” – spotkanie z p. psycholog Małgorzatą Szypułą,
 • ok. 17.00 – spotkania z wychowawcami grup.

Zapraszamy o udziału w konkursie 

III PRZEDSZKOLNY KONKURS

Śpiewamy polskie kolędy”

 1. Organizator konkursu: Przedszkole 12 w ZSP – 5
 2. Koordynator: Julia Pszczółkowska

 3. Cele konkursu:

  • kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia,

  • popularyzacja polskiej kolędy,

  • wspieranie i rozwój zainteresowań wokalnych u dzieci.

 1. Termin i miejsce konkursu: 10 stycznia 2020 r. o godz. 9.30 Przedszkole nr 12 w ZSP nr 5 w Żorach

 2. Uczestnicy: dzieci uczęszczające do naszego przedszkola z grup A – E.

 3. Warunki uczestnictwa w konkursie:

  • zgłoszenie dziecka przez rodzica u wychowawcy grupy lub koordynatora nie później niż do 8 stycznia 2020 r.,

  • rodzic do dnia 8 stycznia 2020 r. dostarcza ścieżkę metodyczną utworu na własnym nośniku, podpisanym imieniem i nazwiskiem dziecka,

  • w przypadku akompaniamentu instrumentalnego, rodzic informuje o rodzaju instrumentu i danych osoby akompaniującej.

 1. Nagrody: każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom i upominek ufundowany przez Radę Rodziców Przedszkola nr 12.


Zaproszenie na zajęcia otwarte – Motylki

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci

z grupy „ Motylki” na zajęcia otwarte,

które odbędą się dnia 28.11.19r. (czwartek) o godz. 9:30.


Zebranie Rodziców dzieci przedszkolnych

W dniu 28 października 2019 r. o godz. 16.30 odbędzie się zebranie rodziców dzieci przedszkolnych.
Planowany przebieg zebrania:

 • 16.30 – 16.50 – „Wyznaczanie granic dzieciom – rola rodziny w procesie wychowania. Kształtowanie postaw, wychowanie do wartości” – spotkanie z psychologiem p. Małgorzatą Szypułą.
 • 16.50 – 17.30 – „Rola rodziców w pracy z dzieckiem z wadami wymowy – zasady współpracy z logopedą” – spotkanie z logopedą p. Mirelą Koralewską.
 • 17.30 – spotkania z wychowawcami grup.