Wydarzenia w listopadzie:

• 5.11.2019 r. Międzynarodowy dzień postaci z bajek,

• 12.11.2019 r. obchodzimy Dzień małego patrioty. Prosimy, aby dzieci przyszły ubrane w stroje w barwach narodowych,

• 20.11.2019 r. Międzynarodowy Dzień Praw Dzieckaświęto upamiętnia uchwalenie Deklaracji Praw Dziecka w 1959 roku, a także Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 roku. To dokumenty, których celem jest zapewnienie jak najlepszej ochrony i opieki najmłodszym,

• 21.11.2019 r. – koncert muzyczny w przedszkolu, podczas którego dzieci poznają instrumenty muzyczne,

• 29.11.2019 r. Andrzejkowe wróżby – dzień integracji. Podczas zajęć poznamy tradycje i zwyczaje związane z andrzejkami pochodzące z naszego regionu.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20.11.2019r. Powszechny Dzień Dziecka nazywany jest także Dniem Praw Dziecka. Jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Choć dzieciaki swój szczególny dzień mają 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa. W związku z tym wydarzeniem w naszym przedszkolu zorganizowany zostanie konkurs plastyczny pt.; „Nasze prawa ważna sprawa”.