Aktualności 09-12.2017

 UWAGA – TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU

Rozpoczęły się prace nad termomodernizacją budynku placówki. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie zasad BHP.


Dyżur dyrektora i wicedyrektora odwołany

Dyżur dyrektora i wicedyrektora w czasie ferii – odwołany.


ZEBRANIE Z RODZICAMI

Zapraszamy Rodziców uczniów naszej szkoły na zebranie, które odbędzie się 15.01.2018r. (poniedziałek) o godz. 17.00. Głównym celem spotkania będzie podsumowanie I półrocza.


XII Otwarte Mistrzostwa Tenisa Stołowego Baranowic

2.12.2017 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 5 w Żorach odbyły się XII Otwarte Mistrzostwa Tenisa Stołowego Baranowic. W turnieju wzięło udział 40 uczestników. Turniej był rozegrany w czterech kategoriach:

kategoria: uczniowie kl. IV – V:

I miejsce: Igor Wodecki kl. V

II miejsce: Patryk Grobelny kl. V

III miejsce: Karol Buchalik kl. V

kategoria młodzież do lat 18:

I miejsce: Mateusz Sobala

II miejsce: Daniel Świerczek

III miejsce: Krzysztof Miszczyk

kategoria kobiety:

I miejsce: Katarzyna Bartuś

II miejsce: Martyna Świerczek

III miejsce: Agata Czyż

kategoria mężczyźni:

I miejsce: Tadeusz Sobala

II miejsce: Piotr Muras

III miejsce: Piotr Rozmus

 


Spotkanie z Mikołajem

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które nie uczęszczają do naszego przedszkola na Spotkanie z Mikołajem, które odbędzie się 6 grudnia o godzinie 9:00 w sali grupy „B”. Zapisy w sekretariacie placówki ( tel. 32 435 36 77 wew. 14) lub u wychowawców grup. Prosimy o dostarczenie paczki podpisanej imieniem i nazwiskiem.


Wojewódzki Konkurs „Nudna Matematyka”

8. i 14. listopada w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbyły się półfinały Wojewódzkiego Konkursu „Nudna Matematyka”. Do półfinału przystąpili: Kaja Tomecka z kl. IV b oraz Rafał Bienioszek z kl. V. Rafał został finalistą konkursu! Gratulujemy!


Zaproszenie

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie

Szkoły Podstawowej nr 5 w Żorach,

serdecznie zapraszają na uroczystą akademię

 z okazji Dnia Górnika, która odbędzie się

4 grudnia 2017 r., o godzinie 10.00

w sali gimnastycznej ZSP nr 5 w Żorach.


Bal Karnawałowy

Drodzy Rodzice,

Rada Rodziców ZSP nr 5 w Żorach zaprasza na Bal Karnawałowy, który odbędzie się 13.01.2018 r. (początek godz. 19.00) w OSP w Warszowicach, przy akompaniamencie zespołu muzycznego OKEY. Cena biletu dla pary wynosi 170 zł, (w tym ciepłe dania, kawa, ciasto, zimna płyta, napoje bezalkoholowe). Zapisy, bilety oraz wszelkie informacje są dostępne pod numerami telefonu:
Barbara Winkler: 607 441 416
Marlena Włodarska: 600 298 561


Bezpieczeństwo Dzieci w Internecie

Bezpłatne porady i konsultacje dla Rodziców Uczniów ZSP nr 5 w Żorach. Dowiedz się w jaki sposób Twoje dziecko może bezpiecznie korzystać z urządzeń, aplikacji i usług. Szczegóły: https://mkomputer.pl/dzieci


Fizyka i robotyka w klasie V

24. października klasa V odwiedziła Pałac Młodzieży w Katowicach. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach z fizyki i robotyki, które są organizowane dla uczniów szkół podstawowych w ramach projektu „Badacz Przyrody”. Programowali roboty, montowali czujniki światła i ruchu. Przeprowadzali także doświadczenia związane z odnawialnymi źródłami energii. Zajęcia zakończył wyścig robotów.


„Zima – trudny czas dla zwierząt”.

20.10.2017 r. uczniowie klasy III b uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych przygotowanych przez panią leśnik – Karolinę Palarczyk z Nadleśnictwa w Bielsku – Białej oraz pana myśliwego – Arkadiusza Waleczka. Lekcja rozpoczęła się od ciekawej prezentacji na temat lasu i jego mieszkańców.  Dzieci dowiedziały się ,w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają  w sen zimowy. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy zajęć dostali linijki oraz medale w kształcie zwierząt.  Serdecznie dziękujemy za piękne upominki. Była to bardzo pouczająca lekcja i ciekawe spotkanie z równie ciekawymi osobami.

Uczniowie klasy III b z wychowawczynią


ZEBRANIA Z RODZICAMI

Zapraszamy Rodziców przedszkolaków na zebranie, które odbędzie się 6.11.2017 r. (poniedziałek) o godz. 16.30. Głównym celem spotkania będzie podsumowanie obserwacji wstępnej dzieci.

Zapraszamy Rodziców uczniów naszej szkoły na zebranie, które odbędzie się 13.11.2017 r. (poniedziałek) o godz. 17.00. Głównym celem spotkania będzie przedstawienie wyników diagnoz wstępnych.


Code Week 2017r.

Od 15. do 23. października w Polsce obchodzony jest Tydzień Kodowania. Nasza szkoła również włączyła się w działania związane z programowaniem. Na lekcjach oraz na zajęciach z koła matematyczno – informatycznego uczniowie kodowali na platformie godzinakodowania.pl. Rozwiązywali łamigłówki oparte na motywach filmu „Vaiana i skarb oceanu„, tworzyli swoją wersję gry Minecraft oraz sterowali robotami Lightbot. Klasy IV b i V uczestniczyły także w warsztatach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Żorach. W ramach zajęć uczniowie pisali długopisami 3D, tworzyli przestrzenne konstrukcje, sterowali dronem oraz programowali roboty, które poruszały się, świeciły oraz wydawały dźwięki w zależności od ustawionego kodu.


Wycieczka do Wrocławia

18 października 2017 r. uczniowie klasy III a i III b wraz z: p. Joanną Wojewodzic, p. Małgorzatą Mincer, p. Natalią Płonką oraz p. Sylwią Leszczyńską – Pyrek wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym punktem wyjazdu był pobyt w Afrykanarium oraz wrocławskie zoo, gdzie uczniowie mogli zobaczyć wiele gatunków zwierząt. Następnie zwiedzali Starego Miasto szlakiem krasnali. Podczas spaceru po mieście dzieci aktywnie szukały ukrytych skrzatów z sympatycznym panem przewodnikiem. W czasie wycieczki wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor.


ZMIANA TERMINU DYŻURU DYREKTORA

Dyżur dyrektora i wicedyrektora zostaje przeniesiony z poniedziałku (16.10.2017 r.) na wtorek (17.10.2017 r.)


Wojewódzki Konkurs „Nudna Matematyka”

28. i 29. września dwunastu uczniów z klas 4 – 7 uczestniczyło w I etapie Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Nudna Matematyka”. Eliminacje odbywały się w salach Wydziału Matematyki na Uniwersytecie Śląskim. Z każdego rocznika udział brało około 200 uczestników, z tego ok. 20% uczniów awansowało do półfinału. Już sama wycieczka do Katowic i pisanie konkursu w salach wykładowych były niecodziennym wydarzeniem. Dla dwójki naszych uczniów I etap zakończył się sukcesem – Kaja Tomecka z klasy IV b oraz Rafał Bienioszek z klasy V będą reprezentować szkołę w listopadzie w półfinałowych zmaganiach. Trzymamy za nich kciuki!


Konkurs „Kakuro na wakacje”

Kilkoro naszych uczniów wzięło udział w konkursie organizowanym przez czasopismo „Świat Matematyki”. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu krzyżówki matematycznej Kakuro. Zadanie nie było trudne, ale czas na rozwiązanie krótki (termin wysyłania prac kończył się 15. września). Laureatkami konkursu nagrodzonymi przez czasopismo zostały: Zuzanna Ziebura i Zuzanna Muras z klasy VII oraz Anna Lajdamik z klasy V. Krzyżówkę poprawnie rozwiązało więcej uczniów, ale nie wszyscy wysłali rozwiązania do wydawnictwa. Zwyciężczyniom gratulujemy!


Ważne informacje dla rodziców w nowym roku szkolnym 2017/2018

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało publikację, w której zebrane zostały odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rodziców pytania dotyczące nowego roku szkolnego 2017/2018 oraz wyjaśniono, na czym polegają nowe rozwiązania zawarte w prawie oświatowym.

poradnik-dla-rodzicow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.