Aktualności sierpień 2018

Spotkania z Rodzicami przedszkolaków i uczniów klas I

Spotkanie z Rodzicami przedszkolaków

Zapraszamy Rodziców przedszkolaków na organizacyjne zebranie, które odbędzie się 30.08.2018 r. ( czwartek) o godz. 16.30 w sali gimnastycznej ZSP 5 ( wejście główne do szkoły – parter).

W planie zebrania m. in.: informacje n/t organizacji roku szkolnego, zapoznanie z planami pracy, sposób przygotowania dziecka do pobytu w przedszkolu, podział na grupy, umowy, spotkania z wychowawcami grup.

W co wyposażyć przedszkolaka:

• pasta do zębów i szczoteczka do zębów,

• obuwie zmienne na gumowej podeszwie, łatwe do założenia,

• ubrania na zmianę (para spodni, skarpetek, majteczek, rajstop, koszulka i bluza),

• peleryna, kalosze,

• chusteczki higieniczne wyciągane z pudełka,

• dzieci 6 – letnie: strój gimnastyczny biała koszulka i granatowe spodenki lub getry (wszystko w podpisanym worku).

Wszystkie przybory muszą być podpisane.

Zajęcia dla dzieci nowoprzyjętych

Zajęcia adaptacyjne dla nowoprzyjętych dzieci odbędą się 28.08.2018 r. (wtorek) o godz. 9.30. Prosimy o zabranie obuwia zmiennego.

Spotkanie z Rodzicami uczniów klas I

Zebranie organizacyjne z wychowawcami klas I odbędzie się 30.08.2018 r. o godz. 17.00 w stołówce szkolnej.

Wyprawka dla ucznia klasy I w roku szkolnym 2018/2019

• zeszyty 16 kartkowe w trzy linie

• zeszyty 16 kartkowe w kratkę

• zeszyt informacyjny 16 kartkowy w kratkę – od pierwszego dnia nauki, podpisany

• blok techniczny A4

• kolorowy blok techniczny A4

• zeszyt papierów kolorowych

• kredki świecowe

• plastelina

• farby plakatowe 12 kolorów

• pędzelki 3 grubości (nr 12, 16, 20)

• kubeczek na wodę

• klej w sztyfcie

• klej Magic

• podkładka do malowania (A3)

• teczka z gumką (na prace plastyczne)

• papier ksero (biały)

• pastele suche

• bibuła

W piórniku:

• miękki ołówek – 2 sztuki

• kredki ołówkowe

• flamastry

• gumka

• linijka

• temperówka

• nożyczki metalowe (zaokrąglone)

Strój gimnastyczny: biała koszulka i granatowe spodenki lub getry (wszystko w worku). Obuwie zmienne z gumową podeszwą w podpisanym worku.

Wszystkie przybory muszą być podpisane.

Spotkanie z rodzicami w Szkole Podstawowej nr 5

Spotkanie z rodzicami w Szkole Podstawowej nr 5 odbędzie się 10.09.2018 ( poniedziałek) o godz. 17.00. W planie zebrania m.in.: informacje n/t organizacji roku szkolnego, zapoznanie z planami pracy, spotkania z wychowawcami klas.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Informujemy, że:

• rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 5 odbędzie się 03.09.2018 r. ( tj. poniedziałek) o godz. 10.00 w sali gimnastycznej ZSP nr 5 w Żorach:

– spotkanie ogólne z nauczycielami,

– spotkania z wychowawcami klas,

• Msza św. o godz. 9.00,

• wszystkich uczniów w tym dniu obowiązuje obuwie zmienne,

• od poniedziałku tj. 03.09.2018 roku przyjmujemy zapisy na obiady (umowy zostaną przekazane uczniom w dniu rozpoczęcia roku szkolnego),

• od poniedziałku tj. 03.09.2018 roku aktualizujemy godziny pobytu dziecka w świetlicy szkolnej – zgłoszone w czerwcu,

• pobyt dziecka w świetlicy w poniedziałek tj. 03.09.2018 r. – zgodnie z deklaracją z czerwca,

• obiady będą wydawane od wtorku tj. 04.09.2018 roku.

Przedszkole nr 12 w poniedziałek 03.09.2018 r. pracuje zgodnie z harmonogramem grup i zadeklarowanymi godzinami pobytu dzieci.

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt z sekretariatem placówki (32) 4353677 wew. 14.