Aktualności rok szkolny 2019/2020

LISTA KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM DO PRZEDSZKOLA NR 12 W ZESPOLE SZKOLNO – PRZEDSZKOLNYM NR 5 W ŻORACH

lista – Przyjęci i nieprzyjęci


CZASOWE OGRANICZENIE FUNKCJONOWANIA SZKOŁY I PRZEDSZKOLA 

Do 26 kwietnia 2020 r. przedłużone zostało czasowe ograniczenie funkcjonowania szkół i przedszkoli.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9.kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie z dnia 11 marca 2020 r w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Egzamin ósmoklasisty

Termin egzaminu ósmoklasisty przesunięty z kwietnia najprawdopodobniej na drugą połowę czerwca. O dokładnym terminie egzaminu MEN poinformuje co najmniej trzy tygodnie przed jego nowym terminem.

Zasiłek opiekuńczy

Tym samym został wydłużony okres dodatkowego zasiłku opiekuńczego z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem do 8 lat w związku z zamknięciem z powodu COVID – 19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły.


KOMUNIKAT PORADNI PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNEJ W ŻORACH

Szanowni Państwo,

w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa,  za zgodą organu prowadzącego oraz na podstawie § 18 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach informujemy,  że w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w   Żorach zawieszone zostaje prowadzenie zajęć terapeutyczno- diagnostycznych z dziećmi   i rodzicami  w terminie od 16 marca do 14 kwietnia 2020 r.

Poradnia będzie udzielać wsparcia dla dzieci, młodzieży i rodziców w dotychczasowych godzinach, a pracownicy będą świadczyć usługi konsultacyjne w formie telefonicznej. W razie zgłoszenia sytuacji kryzysowej dziecka psycholodzy i pedagodzy będą realizowali przyjęcia indywidualne.

Kontakt:

tel.   605 362 183

tel.   605 340 659

tel.   32 43 45 329

Rodzicu! Jeśli niepokoi Cię obecna sytuacja i nie wiesz jak rozmawiać o niej z Twoim dzieckiem, udzielamy również wsparcia poprzez wiadomości na profilu Facebook Poradni.

Zachęcamy Państwa do kontaktu ze specjalistami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żorach drogą elektroniczną:

psycholog Sabina Goczoł: s.goczol@pppzory.pl

logopeda Grażyna Tlołka: g.tlolka@pppzory.pl

pedagog Jagoda Lewandowska: j.lewandowska@pppzory.pl

logopeda Bożena Polaszek: b.polaszek@pppzory.pl

psycholog Katarzyna Liszka- Holeczek: k.holeczek@pppzory.pl 

pedagog Joanna Lindner: j.lindner@pppzory.pl

doradca zawodowy Agata Kurzawa: a.kurzawa@pppzory.pl

psycholog Paulina Piwowar-Sajdyk: p.sajdyk@pppzory.pl

pedagog Katarzyna Pawlukiewicz k.pawlukiewicz@pppzory.pl

pedagog Małgorzata Gierałtowska m.gieraltowska@pppzory.pl

psycholog Joanna Brachmańska – Mieszczak j.mieszczak@pppzory.pl

logopeda Katarzyna Planicka-Sroga k.sroga@pppzory.pl


BEZPŁATNA POMOC EDUKACYJNA W NAUCE ZDALNEJ – „WIERSZE DLA DZIECI”

Autor strony – pan Jacek Paciorek udostępnia nieodpłatnie, do wykorzystania w ramach pracy zdalnej, dla wszystkich nauczycieli w Polsce multimedialne materiały edukacyjne. Edukacyjne zabawy, bajki, multimedialne teatrzyki, piosenki, gry i quizy przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. Świat pełen przygód, gdzie wszystko nabiera innego odwróconego wymiaru. Podczas oglądania multimedialnych bajek i czytania wierszy dzieci maja okazję dowiedzieć się wielu rzeczy o otaczającym je świecie. Ćwiczenia i zabawy przygotowują do pisania, ćwiczą mięśnie rąk. Pozwalają dziecku ćwiczyć zręczność, sprawność manualną. Uczą obserwacji. Nie ma narzuconych rozwiązań, Rozwiązując specjalnie przygotowane przez pedagogów zabawy, dziecko ćwiczy wyobraźnię i kreatywność.

Strona otrzymała tytuł laureata polskiej edycji konkursu „Pozytywne treści online dla dzieci” w 2011 r. i reprezentowała Polskę w ramach konkursu w UE.

 Więcej informacji:

https://www.wierszedladzieci.pl

źródło: http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/zdalne/bezplatna-pomoc-edukacyjna-w-nauce-zdalnej-wiersze-dla-dzieci/


INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZEDSZKOLA NR 12 W ZESPOLE SZKOLNO – PRZEDSZKOLNYM NR 5 W ŻORACH NA ROK SZKOLNY 2020/2021

 W dniu 1 kwietnia 2020 roku zostaną opublikowane listy dzieci zakwalifikowanych do Przedszkola nr 12 w Żorach. Listy dzieci zakwalifikowanych zostaną umieszczone na drzwiach budynku placówki oraz (wyjątkowo w tym roku) na stronie internetowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 5 w Żorach zsp5zory.pl w zakładce Aktualności rok szkolny 2019/2020 (http://zsp5zory.pl/aktualnosci-2019-2020/). Rodzice kandydatów zakwalifikowanych są zobowiązani do potwierdzenia woli uczęszczania dziecka do naszego przedszkola.

Termin potwierdzenia woli:

od 01.04.2020 r. godz. 8.00 do 07.04.2020 r. godz. 15.00.

Ze względu na zaistniałą sytuację „Potwierdzenie woli” odbywać się będzie poprzez:

 1. Wysłanie informacji na adres e-mail placówki: sekretariat@zsp5zory.pl

 prosimy:

 • w temacie e-maila wpisać: potwierdzenie woli 2020/2021

 • w treści e- maila wpisać: Potwierdzam wolę uczęszczania w roku szkolnym 2020/2021 do Przedszkola Nr 12 w Zespole Szkolno – Przedszkonym nr 5 w Żorach dziecka ……………………………………………………….. (tu wpisać imię i nazwisko dziecka, którego potwierdzenie dotyczy), którego jestem rodzicem/prawnym opiekunem

 • podpisy – imiona i nazwiska rodziców/opiekunów prawnych.

2) Złożenie wersji papierowej „potwierdzenia woli” (druk ze strony internetowej) z dwoma podpisami rodziców / opiekunów prawnych w okienku podawczym znajdującym się za drzwiami wejściowymi do budynku szkoły w godzinach od 8:00 do 12:00.

Brak potwierdzenia woli we wskazanym terminie  jest  równoznaczny z rezygnacją
z miejsca w naszym przedszkolu.

Osoby, które potwierdzą wolę drogą elektroniczną, są zobowiązane do dostarczenia wersji papierowej „potwierdzenia woli” w terminie, o którym Państwa poinformujemy.

Druki do pobrania w „Plikach do pobrania” ze strony naboru dla rodziców lub poniżej.

potwierdzenie_woli2020


Darmowa książka elektroniczna o koronawirusie dla dzieci ” Masz tę moc”

Książka jest dla dzieci i dla tych, którzy potrzebują wytłumaczyć najmłodszym w sposób jasny, zrozumiały i przede wszystkim spokojny czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec. Książeczka została pobrana z strony internetowej Wydawnictwa Olesiejuk. Zapraszam do lektury!

Kliknij tutaj: koronawirus


Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 5 w Żorach

Przedszkole nr 12

Szkoła Podstawowa nr 5

Informujemy, że od 25.03.2020 r. do odwołania

sekretariat czynny w godzinach 8:00 – 12:00.
Prosimy rodziców i klientów o załatwianie spraw telefonicznie
lub za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz ograniczenie do niezbędnego minimum wizyt osobistych w Zespole.
Numer telefonu: 32 4353677 wew. 14.
Ponadto informujemy, że za drzwiami wejściowymi do budynku szkoły znajduje
się okienko podawcze, w którym można zostawiać dokumenty.


W związku z obowiązującym na obszarze całego kraju

ograniczeniem funkcjonowania przedszkoli i szkół,

mającym na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19,

możliwość kontaktu z dyrekcją i pracownikami sekretariatu oraz księgowości

tylko poprzez kontakt mailowy lub telefoniczny:

e-mail:  sekretariat@zsp5zory.pl

tel. 605 844 045

 


Pierwszy kanał edukacyjny Telewizji Polskiej online

Telewizja Polska we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Ministerstwem Edukacji Narodowej uruchomiła pierwszy kanał edukacyjny on-line. Nowe pasmo jest odpowiedzią na potrzeby uczniów i nauczycieli podczas zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach. Już od dziś, 19 marca o godz. 9.00 na stronie vod.tvp.pl pojawią się pierwsze materiały. Zachęcamy do oglądania!

Źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja/kanal-edukacyjny


PROŚBA

Kochani Rodzice, bardzo prosimy o zmotywowanie dzieci, aby odczytywały informacje i systematycznie wykonywały zadania zawarte w e-dzienniku (Librus).

Nauczyciele


MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Informujemy, że nauczyciele przedszkola przesłali materiały edukacyjne do realizacji poprzez Librusa. Prosimy o zapoznanie się z treścią  wiadomości. 


Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 5 w Żorach

Przedszkole nr 12

Szkoła Podstawowa nr 5

w dniach 16.03. – 25.03.2020 r.

sekretariat czynny w godzinach

9:00 – 12:00

Prosimy rodziców i klientów o ograniczenie do niezbędnego minimum wizyt osobistych w Zespole. Zachęcamy do załatwiania spraw telefonicznie lub przez internet.

Numery telefonów: 32 4353677 wew. 14

                    605 844 045


Szanowni Państwo,

W związku z zaistniałym zagrożeniem i przypadkami zachorowań na koronawirusa, w trosce o zdrowie naszych pracowników, podaję kilka wskazówek postępowania:

 1. W przypadku kontaktu z osobą zarażoną lub podejrzaną o zarażenie korona wirusem, bezzwłocznie powiadom o tym telefonicznie dyrekcję oraz stację sanitarno-epidemiologiczną w zależności od miejsca zamieszkania:

 • PSSE Wodzisław Śl. – infolinia 601499841
 • PSSE Rybnik – infolinia 609519193
 • PSSE Cieszyn – infolinia 502281673
 • PSSE Tychy – infolinia 512370717

lub zgłoś się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania. Najbliższe oddziały to:

 • Racibórz, Szpital Rejonowy, ul. Garncarska 3,
 • Cieszyn, Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej, ul. Bielska 4,
 • Tychy, Megrez Sp. z o.o., ul. Edukacji 102.
 1. W przypadku podejrzenia zarażenia korona wirusem nie udajemy się do przychodni lekarza rodzinnego.

Przekazuję Państwu pomocne dane kontaktowe:

– numer infolinii Ministerstwa Zdrowia – 800 190 590 (czynny całodobowo), na który można dzwonić w razie wątpliwości lub poinformować o ewentualnym zagrożeniu stwarzanym przez inne osoby,

Adres strony Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia, na których można sprawdzać na bieżąco komunikaty nt. koronawirusa: https://gis.gov.pl/  i www.gov.pl/koronawirus.

Z poważaniem

Agnieszka Kornak


SZKOŁA ZAMKNIĘTA – DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej informuję, że w dniach 12 – 13 marca 2020 r. (czwartek – piątek) nie będzie lekcji. Uczniowie, którzy w tych dniach muszą przyjść do szkoły, będą mieli zajęcia opiekuńcze (świetlicowe).

Od 16 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. szkoła będzie zamknięta. Są to działania profilaktyczne.

Inne informacje z MEN będą przekazywane na bieżąco.

Rodzice uczniów, którzy nie przyjdą w czwartek i piątek do szkoły, a jedzą obiady, proszeni są o jak najszybsze zgłoszenie tego faktu w sekretariacie szkoły.


PRZEDSZKOLE ZAMKNIĘTE – DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej informuję, że w dniach 12 – 13 marca 2020 r. (czwartek – piątek) do przedszkola mogą zgłaszać dzieci Rodzice, którzy nie mają możliwości zapewnienia im opieki w tych dniach.

Od 16 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. przedszkole będzie zamknięte. Są to działania profilaktyczne.

Inne informacje z MEN będą przekazywane na bieżąco.


Śląski Urząd Wojewódzki – informacja o profilaktyce przeciwko koronawirusowi.

w.z. Naczelnika Krystian Podleśny

W związku z zabezpieczeniem przed zagrożeniem epidemiologicznym prosimy o zapoznanie się z informacją o profilaktyce przeciwko koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19”.

Link do spotu informacyjnego: https://we.tl/t-EXbKJQPrk2

Film jest również do pobrania:

You Tube: https://www.youtube.com/watch?v=bO2swTJBj0s

Facebook: https://www.facebook.com/135889759813803/posts/2704209899648430/

Twitter: https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1233015869913128961?s=19

Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych w Żorach

Informujemy, iż na stronie zory.pl  została uruchomiona zakładka Koronawirus – co trzeba wiedzieć. Prosimy o zapoznanie się z wiadomościami zamieszczonymi w tej zakładce:

http://www.zory.pl/strefa-mieszka%C5%84ca/dla-mieszkanca-2/koronawirus-%E2%80%93-co-trzeba-wiedzie%C4%87.html


Poidełka

Informujemy, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, poidełka dla uczniów na terenie szkoły zostały zamknięte do odwołania. Zwracamy się z prośbą do rodziców o zapewnienie dzieciom napojów.


Zabawki 

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, od 5. marca 2020 roku do odwołania, obowiązuje zakaz przynoszenia zabawek przez dzieci przedszkolne. 


Bardzo proszę rodziców, opiekunów, uczniów o:

 • zapoznanie się z informacjami związanymi z koronawirusem i zastosowanie się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS),

 • zapoznawanie się z komunikatami publikowanymi na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia,

 • zapoznanie się z informacja dla osób powracających z północnych Włoch więcej informacji znajdziecie państwo w komunikacie GIS z 25 lutego br. na stronie GIS,

 • pozostawienie w domu przedszkolaków/uczniów z objawami przeziębienia, choroby,

 • szczególne zwracanie uwagi na przestrzeganie podstawowych zasad higieny, w tym częste mycie rąk z użyciem ciepłej wody i mydła (patrz instrukcje dotyczące mycia rąk) oraz ochronę podczas kaszlu i kichania.

Informuję, że:

 • jeśli nie miało się kontaktu z osobą chorą na koronawirusa, nie ma powodu do obaw,

 • w przypadku powrotu z terenów występowania koronawirusa i zaobserwowania objawów grypopodobnych należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną i zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego,

 • najbliższa stacja sanitarno-epidemiologiczna znajduje się w Rybniku Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rybniku ul. Kpt. L. Janiego 1, 44-200 Rybnik tel. 32 42-24-009 kom. 508 450 028, 609 519 192,

 • w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły rodzicowi dziecka do 8. roku życia należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz. U. 2017, poz.1368).

 

Dyrektor ZSP nr 5 w Żorach
Elżbieta Krakowiak


Drodzy rodzice dzieci przedszkolnych!

Od 2 marca 2020 r. rozpoczynamy elektroniczne rejestrowanie pobytu dziecka w przedszkolu.

Jednocześnie przypominamy, że w marcuoprócz elektronicznego rejestrowania pobytu dziecka,

rodzice wpisują również godziny przyprowadzenia i odbioru dziecka w rejestrze papierowym.

UWAGA!!!

Jeżeli rodzic nie odbije karty rano, opłata naliczana jest od 6.30,

jeżeli nie odbije po południu, to do 16.30.

EWENTUALNE PROBLEMY NALEŻY ZGŁASZAĆ  P. INTENDENT I  P. REFERENT DS. PŁAC
( 32 4353677 wew. 13)


 

ZAPISY DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 w Żorach ogłasza nabór do klasy I:

– dzieci siedmioletnich urodzonych w 2013 r.

– dzieci sześcioletnich urodzonych w 2014 r.

Zasady przyjmowania do klasy pierwszej:

 • dzieci urodzone w 2013 r. zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są na podstawie zgłoszenia rodziców (druk do pobrania na stronie szkoły zsp5zory.pl lub w sekretariacie szkoły),

 • dzieci urodzone w 2014 r. zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są na podstawie zgłoszenia rodziców wraz z zaświadczeniem o odbyciu rocznego przygotowania przedszkolnego lub na podstawie opinii z poradni psychologiczno-pedagogicznej.

 W przypadku wolnych miejsc nabór dzieci spoza obwodu odbędzie się w terminie
01.04.-24.04.2020 r.

 Wszelkie informacje dotyczące zapisu dziecka do szkoły podstawowej

można uzyskać pod numerem (32) 43 53 677 wew. 14

załącznik nr 1 – Zgłoszenie do szkoły obwodowej – SP

załącznik nr 1 – Zgłoszenie do szkoły obwodowej – SP


NABÓR DO PRZEDSZKOLI NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Nabór dzieci na wolne miejsca w żorskich przedszkolach odbywać się będzie w formie elektronicznej w dniach

od 2 marca (od godz. 8:00) do 16 marca 2020 r. ( do godz.15:00).

Rodzice, którzy chcą po raz pierwszy zapisać swoje dziecko do publicznego przedszkola w Żorach lub zmienić przedszkole swojemu dziecku, pobierają wniosek ze strony: 

www.zory.przedszkola.vnabor.pl

(aktywna od 2 marca 2020 r.)

Informujemy, że na stronie www.zory.przedszkola.vnabor.pl znajdują się również, szczegółowe informacje, poradniki, dane adresowe wraz z ofertą przedszkoli, ważne terminy, a także kryteria obowiązujące przy przyjmowaniu dzieci do przedszkoli.

Publikacja listy dzieci zakwalifikowanych: 01.04.2020 r. godz. 8:00

Potwierdzanie woli uczęszczania dziecka do przedszkola: 01.04.2020 r. godz. 8:00 do  07.04.2020r. godz.15:00 poprzez wypełnienie stosownej deklaracji podpisanej przez rodziców/prawnych opiekunów i złożenie w sekretariacie placówki.

Publikacja listy kandydatów przyjętych: 10.04.2020 r. godz. 8:00

WAŻNE !

Nie ma znaczenia kolejność zgłoszeń. Istotne jest natomiast terminowe i prawidłowe wypełnienie wniosku na stronie internetowej oraz dostarczenie go w wersji papierowej do przedszkola pierwszego wyboru wraz z potrzebnymi załącznikami.

Zasady rekrutacji do samorządowych przedszkoli na rok szkolny 2020/2021, dla których organem prowadzącym jest Miasto Żory

Zasady rekrutacji do samorzadowych przedszkoli na rok szkolny 2020-2021

Zarządzenie Prezydenta Miasta Żory w sprawie ustalenia na rok szkolny 2020/2021 terminów przeprowadzania elektronicznego postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów dotyczących naboru do publicznych przedszkoli oraz klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Żory 


ZAPISY NA DYŻUR WAKACYJNY 2020

Dyżur w czasie wakacji letnich w 2020 r. będą pełnić wyznaczone przedszkola. Zapisy odbywać się będą od 4 maja 2020r. bezpośrednio w dyżurującym przedszkolu. Zapisów w Przedszkolu nr 12 w ZSP nr 5 w Żorach należy dokonać osobiście w sekretariacie placówki. Jednocześnie informujemy, że liczba miejsc na dyżur jest ograniczona.

Każdy Rodzic/Opiekun dokonuje zapisu swojego dziecka na dyżur w sekretariacie placówki, co potwierdza własnoręcznym podpisem.

PRZEDSZKOLA PEŁNIĄCE DYŻURY NA TERENIE MIASTA ŻORY 

Termin

Przedszkole

01.07.2020 – 17.07.2020 r.

Przedszkole nr 8 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8,

ul. Wysoka 13, Rogoźna,

nr tel. 32 4358464

Przedszkole nr 19 Juliana Tuwima,

os. Powstańców Śląskich 24 a,

nr tel. 32 43 42 400

06.07.2020 – 24.07.2020 r.

Przedszkole nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5,

ul. Strażacka 6,

nr tel. 32 43 53 677,

Przedszkole nr 22 Jana Brzechwy,

os. Korfantego,

nr tel. 32 43 43 237

20.07.2020 – 07.08.2020 r.

Przedszkole nr 23 Lucyny Krzemienieckiej,

os. Pawlikowskiego 41,

nr tel. 32 43 43 990

27.07.2020 – 14.08.2020 r.

Przedszkole nr 4 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1,

ul. Słoneczna 2,

nr tel. 32 43 42 302

Przedszkole nr 5,

os. 700-lecia Żor 18,

nr tel. 32 43 42 363

Przedszkole nr 17 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 11

ul. Wodzisławska 201,

nr tel. 32 43 58 455

03.08.2020 – 21.08.2020 r.

Przedszkole nr 16 Czesława Janczarskiego

os. Sikorskiego,

nr tel. 32 43 53 109

10.08.2020 – 31.08.2020 r.

Przedszkole nr 9 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9

ul. Rybnicka 226,

nr tel. 32 43 43 773,

Przedszkole nr 13 H. Ch. Andersena

os. Ks. Władysława,

nr tel. 32 43 42 635

WAŻNE!

Zapisy na dyżur wakacyjny – do zapełnienia miejsc.


NABÓR DO PRZEDSZKOLI NA ROK SZKOLNY 2020/2021 – KONTYNUACJA

Rodzice dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2019/2020 do przedszkola zobowiązani są do złożenia w placówce deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego lub deklaracji o rezygnacji z kontynuowania wychowania przedszkolnego w przedszkolu prowadzonym przez Miasto Żory

Termin składania wyżej wymienionych deklaracji:

od 17 lutego 2020 r. godz. 800 do 21 lutego 2020 r. godz. 1500.

W przypadku niedostarczenia w terminie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego rodzic dziecka będzie musiał wziąć udział w ogólnej rekrutacji na wolne miejsca w przedszkolu w dniach od 02. do 16. marca 2020 r.

Wypełnione „Deklaracje…” należy złożyć w wyznaczonym terminie w sekretariacie placówki.

WAŻNE!

Godziny pobytu dziecka wykazane w zgłoszeniu – DEKLARACJA (załącznik poniżej) są podstawą do zawarcia umowy.

Deklaracja_kontynuacji_i_rezygnacji


DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU
Dzień otwarty w Przedszkolu nr 12
w czwartek 27.02.2020
od 9.30 do 10.30
w sali nr 433
Serdecznie zapraszamy dzieci nieuczęszczające jeszcze do przedszkola wraz z rodzicami do zapoznania się z ofertą naszej placówki.
Dzieci podczas dnia otwartego będą miały okazję wziąć udział w zabawach integracyjnych, ruchowych, muzycznych i plastycznych.
Rodzice będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną przedszkola oraz zasadami rekrutacji. Wraz z dziećmi będą mogli poznać bazę placówki oraz spotkać się i porozmawiać z nauczycielami.

Zebranie rodziców dzieci przedszkolnych

W dniu 10. lutego o godz. 16.30 odbędzie się zebranie rodziców dzieci przedszkolnych.

 Plan zebrania:

 • 16.30 – 16.40 – spotkanie z pielęgniarką szkolną,
 • 16.40 – 17.00 – „Wspomaganie twórczej aktywności dziecka” – spotkanie z p. psycholog Małgorzatą Szypułą,
 • ok. 17.00 – spotkania z wychowawcami grup.

Komunikat dla rodziców dotyczący ferii zimowych w 2020 r.

komunikat-dla-rodzicow-dotyczacy-ferii-zimowych-w-roku-2020-r

źródło: http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/rodzice-i-uczniowie/wypoczynek/wypoczynekrodzice/komunikat-dla-rodzicow-dotyczacy-ferii-zimowych-w-2020-r/


Stołówka nieczynna

W związku z brakiem deklaracji dotyczących obecności dzieci w dniach 24 i 31 grudnia, informujemy, że stołówka będzie nieczynna.


Ogłoszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły i Przedszkola w Baranowicach

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły i Przedszkola w Baranowicach informuje, że 11.12.2019 r. ( środa) o godz. 16.00 odbędzie się zebranie członków Stowarzyszenia. Prosimy o obecność.


Mikołajkowa akcja charytatywna dla seniorów Miejskiego Domu Pomocy Społecznej

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia na terenie naszej placówki przeprowadzona zostanie akcja charytatywna wspierająca seniorów z MDPS Żory. Mieszkańcy niejednokrotnie są osobami samotnymi, o których nikt nie pamięta. Każdy nawet, najdrobniejszy gest wsparcia wywołuje uśmiech na twarzach osób starszych. Słodkości poprawiają nastrój większości z nas dlatego prosimy o dary w postaci słodyczy, kawy, herbaty czy suplementów witaminowych. Za każdą okazaną pomoc oraz wsparcie serdecznie dziękuję w imieniu własnym oraz seniorów. Dary prosimy składać w sali przedszkolnej nr 433 ( grupa Motylki) do dnia 19 – go grudnia.

Joanna Burc-Wsuł


Klauzula Informacyjna dla uczestników Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) administratorem danych osobowych uczestników Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych (WKP), jest Śląski Kurator Oświaty ul. Powstańców 41 a, 40-024 Katowice; e-mail: kancelaria@kuratorium.katowice.pl, skrytka ePUAP: /y77uu54yfi/skrytka. Inspektorem ochrony danych administratora jest pani A. Andruszkiewicz kontakt:
e-mail: iod@kuratorium.katowice.pl, tel. 32-606-30-37

 1. Podane dane osobowe przetwarzane będą w celu przeprowadzenia Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych zgodnie z art. 6 ust 1 pkt. c RODO tj. przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze;
 2. Dane osobowe uczestnika WKP będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji wskazanego powyżej celu przetwarzania, w tym również obowiązku archiwizacyjnego wynikającego z przepisów prawa;
 3. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
 4. Uczestnik ma prawo wniesienia skargi do PUODO, gdy uzna, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych RODO;
 5.  Podanie danych osobowych wynika z § 5 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 roku w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U. z 2002r nr 13 poz. 125 ze zm.). Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości wydania zaświadczenia laureatom/finalistom WKP.

 


Zebranie Rodziców dzieci przedszkolnych

W dniu 28 października 2019 r. o godz. 16.30 odbędzie się zebranie rodziców dzieci przedszkolnych.
Planowany przebieg zebrania:

 • 16.30 – 16.50 – „Wyznaczanie granic dzieciom – rola rodziny w procesie wychowania. Kształtowanie postaw, wychowanie do wartości” – spotkanie z psychologiem p. Małgorzatą Szypułą.
 • 16.50 – 17.30 – „Rola rodziców w pracy z dzieckiem z wadami wymowy – zasady współpracy z logopedą” – spotkanie z logopedą p. Mirelą Koralewską.
 • 17.30 – spotkania z wychowawcami grup.

800 080 222 – całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

Informujemy, że została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Pod bezpłatny numer telefonu 800 080 222 będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

Więcej informacji: Infolinia 800080222_MEN


Żorski Uniwersytet Dziecięcy

W związku z uruchomieniem oddziału Uniwersytetu Dziecięcego Humanitas w Żorach, zapraszamy zainteresowanych rodziców do zapoznania się z ofertą. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, odbywają się w soboty, raz w miesiącu w godzinach dopołudniowych. Rekrutacja prowadzona będzie od października 2019, wyłącznie on – line. Każdy student Uniwersytetu Dziecięcego otrzyma własny INDEKS. Za udział w wykładach lub innych aktywnościach Studenci otrzymują naklejki. Więcej informacji można uzyskać: https://www.humanitas.edu.pl/ud_zory


Zebranie Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 5

Zapraszamy  na zebranie Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 5, które odbędzie się 09.09.2019 (poniedziałek) o godz. 17.00.  Plan zebrania:

 • spotkanie ogólne – sala gimnastyczna,

 • spotkanie z wychowawcami klas,

 • spotkanie z nauczycielami przedmiotu i pedagogiem,

 • spotkanie RR – stołówka szkolna.


Wybory do Samorządu Uczniowskiego i Małego Samorządu

Drodzy Uczniowie,

W piątek (6 września) w szkole odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego i Małego Samorządu. Każdy chętny uczeń może startować w wyborach, a warunkiem jest wykonanie plakatu, na którym zamieszczone zostaną następujące informacje:

 • swoje imię i nazwisko,

 • klasa, do której uczęszczacie,

 • kilka informacji na swój temat – co lubicie robić, czym się interesujecie, itp.,

 • kilka obietnic wyborczych – pamiętajcie, aby było to “coś”, co jesteśmy w stanie wspólnie zrobić, zorganizować w szkole.

Uczniowie klas I – III startują do Małego Samorządu, zaś uczniowie klas V-VIII do “dużego” Samorządu Uczniowskiego. Samorządy ściśle z sobą współpracują.

Plakaty, należy oddać do 4 września u p. Natalii Płonki lub p. Katarzyny Buczek. Kandydatów można poznać śledząc gazetkę Samorządu Uczniowskiego – II piętro.

Kampania trwa do czwartku – 5 września.


Informacje dotyczące świetlicy “Bajkolandia”/Aktualizacja deklaracji

 1. Świetlica w roku szkolnym 2019/2020 czynna jest w godzinach 6.30 – 16.30.

 2. Deklaracje, które Państwo otrzymają należy oddać do wychowawcy klasy lub wychowawców świetlicy, zgodnie z Regulaminem świetlicy, do dnia 10.09.2019 r., jednak im szybciej tym lepiej – ułatwi nam to pracę.

 3. Wypełniają Państwo godziny pobytu dziecka w kolumnie z nagłówkiem “WRZESIEŃ” – bardzo proszę o zapisanie godzin pobytu przed, jaki i po lekcjach – punkt 7c deklaracji.

 4. Bardzo proszę o wpisanie nr telefonów kontaktowych do Państwa, a w razie ich zmiany o ich aktualizację u wychowawców świetlicy.

 5. Proszę zwrócić uwagę, czy na deklaracji są dwa podpisy rodziców/prawnych opiekunów.

 6. Samodzielnie świetlicę może opuszczać dziecko, które ukończyło 7 lat za pisemną zgodą rodziców z adnotacją, iż ponoszą Państwo pełną odpowiedzialność za bezpieczny powrót dziecka do domu – punkt 8 deklaracji.

 7. Jeśli dziecko ma wracać do domu pod opieką starszego rodzeństwa to straszy uczeń musi mieć ukończone 10 lat i być wpisany na listę osób uprawnionych do odbioru, a świetliczak 7 lat i zgodę na samodzielny powrót do domu.

 8. Jeśli dziecko będzie miało zgodę na samodzielny powrót o określonej godzinie, np. 15.00, a zdarzy się, że Państwo będą chcieli, aby wcześniej opuściło szkołę, będzie to respektowane tylko i wyłącznie na podstawie pisemnego zwolnienia rodzica z podpisem oraz datą.

 9. Bardzo proszę o wypełnienie punktu 10 deklaracji – powód zgłoszenia dziecka do świetlicy – jest to potrzebne w momencie kontroli kuratoryjnej.

 10. Jeżeli zdecydują Państwo o zmianie godzin pobytu dziecka na świetlicy w trakcie roku szkolnego proszę o zgłoszenie się do wychowawców świetlicy i aktualizację deklaracji.

 11. Jeśli świetliczaki będą miały zajęcia poza świetlicowym pomieszczeniem zawsze na drzwiach świetlicy znajdować się będzie kartka z informacją, gdzie jest grupa.

 12. Jeżeli zdarzy się, że będą Państwo odbierać dziecko od razu po lekcjach bardzo proszę podejść z uczniem na świetlicę i zgłosić ten fakt wychowawcy.

 13. Bardzo proszę, aby na początku roku szkolnego Państwo oraz osoby uprawnione do odbioru dziecka ze świetlicy mieli przy sobie dokument potwierdzający tożsamość ze zdjęciem – ze względu na bezpieczeństwo dzieci wychowawca ma prawo poprosić o okazanie dokumentu.


OFERTA PRACY – NEUROLOGOPEDA

NEUROLOGOPEDA KONKURS

Kwestionariusz_kandydata_od_4_maja

Kwestionariusz_kandydata_od_4_maja


KOMUNIKAT SZKOŁA

Spotkania z rodzicami

Spotkania z rodzicami przed rozpoczęciem roku szkolnego 2019 / 2020:

 • klasy pierwsze (A i B) – spotkanie odbędzie się w środę 28. sierpnia 2019 r. o godz. 16.30;

 • klasy trzecie (A i B) – spotkanie odbędzie się w środę 28. sierpnia 2019 r. o godz. 17.30.

Spotkania mają charakter organizacyjny (spotkanie ogólne, spotkanie z wychowawcą, ustalenia związane z początkiem roku).

Miejsce spotkania – stołówka szkolna.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego – 2. września 2019 r.:

 • godz. 09.00 – 10.30: rozpoczęcie roku szkolnego klas I – III,

 • godz. 11.30 – 13.00: rozpoczęcie roku szkolnego klas V – VIII.

Uczniowie klas I przychodzą z rogami obfitości. Uroczyste pasowanie klas I odbędzie się w Dniu Edukacji Narodowej (14.10.2019).

Komunikat parafialny: Msza św. – 2. września 2019 r. o godz. 10.30.

Świetlica

2. września 2019 r. świetlica szkolna działa od godz. 6.30 do 16.30. Uczniowie przyjmowani są zgodnie z deklaracjami, a w sytuacjach losowych po konsultacjach z wychowawcami świetlicy.

Stołówka

Stołówka szkolna – 2. września 2019 r. stołówka szkolna nieczynna. W następnych dniach wydawanie obiadów na podstawie umów oraz deklaracji zgłoszonych najpóźniej do godz. 8.30.

Wyprawka dla ucznia klasy I

 • zeszyty 16 kartkowe w trzy linie,
 • zeszyty 16 kartkowe w kratkę,
 • zeszyt informacyjny 16 kartkowy w kratkę – od pierwszego dnia nauki, podpisany,
 • blok techniczny A4, 
 • kolorowy blok techniczny A4,
 • zeszyt papierów kolorowych,
 • kredki świecowe,
 • plastelina,
 • farby plakatowe 12 kolorów,
 • pędzelki 3 grubości (nr 12, 16, 20),
 • kubeczek na wodę,
 • klej w sztyfcie,
 • klej Magic,
 • podkładka do malowania (A3),
 • teczka z gumką (na prace plastyczne),
 • papier ksero (biały),
 • pastele suche,
 • bibuła.

W piórniku:

 • miękki ołówek – 2 sztuki,
 • kredki ołówkowe,
 • flamastry,
 • gumka,
 • linijka,
 • temperówka,
 • nożyczki metalowe (zaokrąglone).

Strój gimnastyczny: biała koszulka i granatowe spodenki lub getry – wszystko w podpisanym woreczku.

Obuwie zmienne z gumową podeszwą, która nie rysuje podłogi, w podpisanym worku.

Wszystkie przybory muszą być podpisane.

Kontakt

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów lub pytań prosimy o kontakt z sekretariatem ZSP nr 5 w Żorach (32) 4353677 wew. 14.


KOMUNIKAT PRZEDSZKOLE

Spotkania z rodzicami

Spotkanie z rodzicami przed rozpoczęciem roku szkolnego 2019 / 2020 – grupy przedszkolne (wszystkie grupy: A-E) – odbędzie się w czwartek 29.sierpnia 2019 r. o godz. 16.30;

Spotkania mają charakter organizacyjny (spotkanie ogólne, spotkanie z wychowawcą, ustalenia związane z początkiem roku). Miejsce spotkania ogólnego – sala gimnastyczna.

Zajęcia adaptacyjne

Dnia 30. sierpnia 2019 r. (piątek) od godz. 9.30 odbędą się zajęcia adaptacyjne dla chętnych, nowoprzyjętych przedszkolaków (również z grup starszych) wraz z rodzicami. Zajęcia w przedszkolu będą trwały około 1 h, następnie dzieci mogą udać się z innymi przedszkolakami na plac zabaw.

Rozpoczęcie roku szkolnego – 2. września 2019 r.:

 • przedszkolaki przychodzą do przedszkola zgodnie z deklaracjami rodziców ( podstawa programowa realizowana jest w godzinach: 7.30 – 12.30);

W co wyposażyć przedszkolaka

Przedszkolakowi należy przygotować:

 • pasta do zębów i szczoteczka do zębów,
 • obuwie zmienne na gumowej podeszwie, łatwe do założenia,
 • ubrania na zmianę (para spodni, skarpetek, majteczek, rajstop, koszulka i bluza),
 • peleryna, kalosze,
 • chusteczki higieniczne wyciągane z pudełka,
 • dzieci 6 – letnie: strój gimnastyczny – biała koszulka i granatowe spodenki lub getry w podpisanym worku.

Wszystkie przybory muszą być podpisane.

Kontakt

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów lub pytań prosimy o kontakt z sekretariatem ZSP nr 5 w Żorach (32) 4353677 wew. 14.